Seminarium pt. Pozycja małżeństw jednopłciowych i zarejestrowanych związków partnerskich w Unii Europejskiej, 8 grudnia 2023 r.

Seminarium pt. Pozycja małżeństw jednopłciowych i zarejestrowanych związków partnerskich w Unii Europejskiej, 8 grudnia 2023 r.

IMG_7093

Pozycja małżeństw jednopłciowych i zarejestrowanych związków partnerskich w Unii Europejskiej

Data seminarium: 8 grudnia 2023 r.

Drugi rok realizacji projektu Małżeństwo w pryzmacie doktryny wymogów imperatywnych poświęcony został szerszej analizie rozwiązań przyjętych przez państwa członkowskie UE w zakresie pozycji małżeństw jednopłciowych oraz zarejestrowanych związków partnerskich w prawie państw członkowskich UE. Zagadnienie jest wyjątkowo ważne zwłaszcza obecnie w kontekście najnowszych wyroków ETPC podkreślających potrzebę stworzenia prawnych instrumentów legalizujących związku partnerskie w formie wybranej przez państwa strony Konwencji. Konsekwentnie podczas seminarium przedstawiono rozwiązania wybranych państw członkowskich UE odnoszące się do przedmiotowego zagadnienia w tym prawodawstwo Niemiec, Francji, Czech i Słowacji. Ponadto wyjaśniono wpływ prawa unijnego na analizowane zagadnieniem oraz odniesiono się do aktualnie szeroko komentowanego stanowisko Papieża Franciszka dotyczącego pozycji związków jednopłciowych w Kościele Katolickim.

Udostępnij wpis:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze