Sebastian Nowacki, ABM, Pojęcie małżeństwa w pryzmacie teorii wymogów imperatywnych. Najważniejsze wyniki z badania Polaków.

Sebastian Nowacki, ABM, Pojęcie małżeństwa w pryzmacie teorii wymogów imperatywnych. Najważniejsze wyniki z badania Polaków.

IMG_4152

Sebastian Nowacki, ABM, Pojęcie małżeństwa w pryzmacie teorii wymogów imperatywnych. Najważniejsze wyniki z badania Polaków. – Lublin, 16 grudnia 2022 r.

Drugie seminarium realizowane w ramach projektu poświęcone zostało analizie oraz omówieniu badań socjologicznych przeprowadzonych przez firmę ABM dotyczących rozumienia przez społeczeństwo polskie fundamentalnych pojęć tj. małżeństwo, rodzina, związek partnerski, konkubinat. Ponadto respondenci proszeni byli o wyrażenie własnego stanowisko odnośnie do legalizacji małżeństw jednopłciowych, związków partnerskich oraz prawa do adopcji dzieci przez wyżej wymienione pary. Tematyka prezentowana podczas seminarium spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników. Należy również podkreślić, że wyniki przeprowadzonych badań, które w całości dostępne są na stronie projektu, wskazały na częściową zmianę poglądów Polaków w analizowanym obszarze.

Udostępnij wpis:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze